Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

Thodex’in banka hesabındaki 16 milyon liraya haciz konuldu

Thodex’ten kripto para alarak mağdur olan A.Ş.H., alacağına karşılık avukatı Berke Kaşıkaralar İstanbul Anadolu 18. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak icra takibi başlattı. Anadolu 18. İcra Müdürlüğü hazırlamış olduğu tensip zaptında, Thodex’e ait 3 ayrı araca haciz konulması talebinin kabulüne karar verdi.

İcra Müdürlüğü ayrıca mağdur A.Ş.H.’nin alacağına karşılık Thodex şirketinin 3 farklı bankadaki hesaplarında bulunan paralarına da haciz konulması için müzekkere gönderilmesine hükmetti.

Bu kapsamda, haciz bildiriminin ulaştığı bankalardan birinden gelen cevapta, Koineks Teknoloji AŞ’ye ait bir şubedeki 3 ayrı hesapta toplam 15 000 000 945 bin 351 lira ile 16 avro bulunduğu belirtildi.

Bu meblağlar üstünde daha öncesinden Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğince verilmiş tedbir kararları ile hacizler bulunduğu belirtilen yazıda, bu tedbir ve haciz kararlarından sonra gelmek üzere bu paralar üzerine haciz şerhi işlendiği bildirildi.

“Bizden önce gelen 120 kişinin olması dolayısı ile dosyamızı tahsis edemiyoruz”

Thodex’e uygulanmakta olan haciz işlemine yönelik gazetecilere açıklamada bulunan avukat Berke Kaşıkaralar, müvekkilinin talebi üzerine icra takibi başlattıklarını belirterek, “Koinesk Teknoloji AŞ, 7 günlük itiraz süreci içerisinde herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Bu sebeple dosyaları kesinleşmiş bulunur. Akabindeyse haciz işlemlerine başladık. Başladığımız haciz işlemlerinde sırasıyla plakalarına haciz koyduk, taşınmazı bulunmadığı için, taşınmazına haciz koyamadık.” dedi.

Haciz ihbarnamelerini de ilgili bankaya gönderdiklerini kaydeden Kaşıkaralar, “İlgili bankalardan gelen cevaba göre Koineks Teknoloji AŞ’ye ait hesaplarda toplam 16 000 000 lira tutarında bir mevduat mevcut olup, bu mevduata haciz işlemi uygulamış bulunmaktayız. Ancak bizden önce gelen 120 kişinin olması dolayısı ile dosyamızı tahsil edemiyoruz. Bu sebeple de müvekkilimiz mağdur bulunur.” ifadelerini kullandı.

Avukat Kaşıkaralar, müvekkilinin ailesi ile beraber yatırdığı paralara karşılık yaklaşık 50 000 lira dolayında zararının bulunduğunu belirterek, “Bundan sonraki süreç Koineks Teknoloji Anonim Şirketi, ilgili önlemleri ve savcılık makamının mahkeme önlemleri kalktıktan sonra sanıyorum ki iflas masasına devredilecektir. Devredildikten sonra alacaklılar, öncelikli alacaklılar dahil olmak üzere diğer alacaklılar tahsili gerçekleştirecektir.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.