Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

PS5’in Büyük Nisan Güncellemesi Yayınlandı. İşte O Yenilikler Neler

Sony'nin konsollarından olan PS5'E yeni Nisan güncellemesi 21.01.03.00.00.38-00.00 itibari ile geldi. Bu güncelleme ile harici HDD takıp oyunları harici HDD depolana bilenecek.

Sony’nin en güncel oyun konsolu PlayStation 5’in uzun süredir beklenen büyük güncellemesi sonunda yayınlandı. Daha önce irili ufaklı pek çok güncelleme yayınlayan Sony, bugün yayınladığı 21.01.03.00.00.38-00.00 güncellemesiyle oyunların harici HDD’de depolanabilmesinin önünü açtı. En önemli özellik olarak HDD desteği görünüyor, ancak bunun dışında da eski nesille oyun paylaşma, oyun oturumuna katılma isteği, sohbet odalarında oyuncuların sesini ayarlama ve istenirse sohbeti devre dışı bırakma gibi pek çok özellik bulunuyor. Gelin, PS5’e gelen ilk büyük güncellemede ne gibi özellikler yer alıyor hep birlikte bakalım.

PS5 Konsolları için Yeni Sosyal Özellikler

 • Nesiller arası Paylaşımlı Oyun. PS4 ve PS5 oyuncuları artık partilerde sohbet ederken birlikte Paylaşarak Oynayabilirler. Bu, PS5 konsolu kullanıcılarının, PS4 konsollarındaki arkadaşlarının oyun ekranlarını görüntülemesine izin verebileceği veya hatta PS5 oyunlarını Share Play aracılığıyla deneyebileceği ve bunun tersi anlamına gelir. Seçenekler arasında, ekranınızı bir arkadaşınızla paylaşma, kontrol cihazınızı sanal olarak bir arkadaşınıza geçirme veya birlikte ortak oyunlar oynamak için sanal olarak ikinci bir kontrol cihazını devretme yer alır.
 • Oyun Oturumuna Katılma İsteği. Arkadaşlarınızın katılabilir oyun oturumlarından bir seçki artık hem PS5 hem de PS4 konsollarında görünecek ve birlikte daha fazla oyun fırsatı sunacak. “Katılma İsteği” seçeneği aynı zamanda bir oyun daveti göndermek için bir kısayol işlevi görerek arkadaşlarınızla oyunlara girmeniz için gereken süreyi kısaltır. Gizlilik Ayarları menüsü aracılığıyla, partiler, oyunlar ve mesajlar aracılığıyla sizinle kimlerin etkileşime girebileceğini değiştirebilirsiniz.

PS5 Konsolları için Gelişmiş Kontrol ve Kişiselleştirme Seçenekleri

 • Geliştirilmiş Oyun Tabanı. Game Base menüsü, önemli içerik ve özelliklere daha hızlı erişim için geliştirildi. Artık mevcut partilerinizle sohbet etmeye başlamak veya çevrimiçi arkadaşlarınızın her birinin ne yaptığını görmek için Partiler ve Arkadaşlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca, bulunduğunuz her bir taraf için bildirimleri açabilir veya kapatabilirsiniz.
 • Oyun Sohbetini Devre Dışı Bırak veya Oyuncuların Sesini Ayarla. Artık oyun içi sohbeti hızla devre dışı bırakabilirsiniz, bu da mikrofon sesini ve diğer oyuncuların sesini kapatır. Ek olarak, aynı sohbette diğer oyuncuların bireysel sesli sohbet ses düzeyini kolayca ayarlayabilirsiniz, böylece arkadaşlarınızdan her seferinde mikrofon sesini düşürmelerini veya artırmalarını istemenize gerek kalmaz.
 • Oyun Güncellemesi Ön İndirme. Geliştiriciler tarafından etkinleştirildikten sonra, “otomatik güncellemeler” ayarı etkinleştirilirse ve konsolunuz açık veya dinlenme modundaysa, oyunlar için başlık güncellemeleri konsolunuza önceden indirilir. Bu, güncellemenin yayınlanmasından hemen sonra bir oyunun en son sürümünü oynamaya başlamanıza izin verecektir.
 • Oyun Kitaplığını özelleştirin. Kitaplığınızda arama yapma veya oyunları görünümden gizleme becerisiyle, içerik bulmak ve oyun kitaplığınızın görünümünü kişiselleştirmek artık daha kolay.
 • Ekran Yakınlaştırma. Artık ekranın büyütme oranını tercihinize uyacak şekilde Ayarlar menüsünden ayarlayabilirsiniz.
 • Yeni Kupa Ayarları ve İstatistikler Ekranı. Bir ekran görüntüsünün veya video klibin otomatik olarak yakalanmasıyla sonuçlanan kupa seviyesi artık özelleştirilebilir – böylece artık Altın veya Platin gibi daha yüksek dereceli kupalar kazandığınızda yalnızca anların resimlerini / videolarını yakalamayı ve kaydetmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, kupa seviyenizin ve durumunuzun özetini bir bakışta görebileceğiniz yeni bir Oyuncu Kupa İstatistikleri ekranı sunuyoruz.

  PlayStation Uygulaması için Yeni Özellikler

  Ayrıca, konsol deneyiminize uzaktan bağlanmayı her zamankinden daha kolay hale getirmek için PlayStation Uygulaması için sayısız yeni özellik sunuyoruz. Kısa bir süre önce, ürünleri bir istek listesine kaydetme, arkadaşlarınız çevrimiçiyken bildirim alma ve konsolun çevrimiçi durumunu değiştirme olanağı sunduk. Önümüzdeki haftalarda, uygulamadan PS5’te çok oyunculu bir oturuma katılma, PS5 konsol depolama alanınızı yönetme, kupa koleksiyonlarını arkadaşlarınızla karşılaştırma ve PlayStation Store’da gösterilen ürünleri sıralama ve filtreleme dahil olmak üzere daha da fazlasını sunacağız. . PlayStation Uygulamasını Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.