Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

İsrail’de İzdiham Nedeniyle Bir Çok Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail'in kuzeyinde, Yahudilerin Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı sırada yaşanan izdiham nedeniyle 44 kişinin hayatını kaybettiği 6104 kişinin de yaralandığı bildirildi.

İsrail‘in kuzeyinde, Safed kenti yakınlarında bulunan Meron Dağı’nda Lag BaOmer Bayramı’nın kutlandığı alandaki izdiham nedeniyle 44 kişi hayatını kaybetti, 103 kişi yaralandı.

Meron Dağı’ndaki kutlamalar sırasında, gece yarısından sonra nedeni bilinmeyen izdiham oluştu.

Olayda ağır yaralananlar olduğu bilgisi üzerine bölgeye 6 ambulans helikopter gönderildi, çok sayıda sıhhat ekibi sevk edildi.

Başbakan Binyamin Netanyahu, Twitter’dan yayımladığı mesajda, olayın “ağır felaket” bulunduğunu ve yaralıların iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirdi.

Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde ise izdihamda 44 kişinin yaşamını yitirdiği, 103 bireyin yaralandığı, yaralılardan 44’ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Ayrıca, bölgede bir sahra hastanesi kurulduğu, yoğunluktan dolayı telefon şebekelerinde mesele yaşandığı dile getirildi.

İsrail polisinin Meron Dağı’ndaki izdihama ilişkin soruşturma başlattığı da kaydedildi.

Yerel basın, önce kutlamanın yapıldığı alandaki sahne veya platformun çöktüğünü aktarmış ancak daha sonrasında bunu düzeltmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.