Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

Erkekleri Anlamanın Yolları Nelerdir

Erkekler anneleri gibi yemek yapmayı, anlayışlı olmayı, kıskanmamayı, hoşgörüyü de beklerler. İşte böyle bir erkekle beraber olduğunuzu hissettiğiniz an anlayın ki bu kişi için fanus içindeki japon balığından farkınız yok demektir. Sokak röportajlarına bile konu olmuş soru işte karşınızda.

Erkekler ne ister? Bir kaç insandan alıntı yapmak gerekirse erkekler; kadın ister. Saygı ve özveri ister. Maç ister. Para ister. Düzenli hayat ister. Gezmek ister. Başarı ister. İki kadın birden ister. Özgürlük ister. Kısıtlanmak istemezler ve daha daha neler neler ister. Peki erkekler bu istediklerine karşın neler yapar? Bunlara da bir kaç örnek vermek gerekir ise; Kıskanılmak istemez ama kıskanır. Özgürlük ve kısıtlama istemez ama kısıtlar. Gezer ama gezdirmez. Başarılı olmak ister ama ezer. Saygı ve özveri ister ama hiç saygılı ve özverili biri olmaz. Para ister ama kendine harcamayı ister eşi idare etsin ister.

Bunlara verilecek o kadar çok örnek var ki hayatta tahmin bile edemeyeceğimiz aklımıza bile gelmeyecek ama yaşanmış şeyler. Baylar ve bayanlar bilmemiz gereken şey burda kadının ya da erkeğin ne istediği değilmiş gördüğümüz üzere dört dörtlük bir insanın dünyada var olmadığıymış. İnsan insandır neticede cinsiyet ne fark eder hepimiz bir şeyler istiyoruz işte.

Önemli olan mutlu olmak değil midir hayatta? Peki ne yapmalı? Anlayış göstermeli, bazen alttan almalı veya alttan alınmalı, bencil olmaktan vazgeçmeli, iyi olanı görmeli ve elindeki ile yetinip kıymetini bilmelidir. Doyumsuzluğa son vermediğimiz sürece hep birşeyler isteyeceğiz. Biz ne erkekleri anlayabileceğiz, ne de erkekler bizi anlayabilecek. Empati kurmayı en üstün psikologlar bile çoğu zaman başaramazken dört üçlüğe, dört ikiliğe razı olup, anlamaya çalışıp kıymet bilmeli.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.