Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

En İyi WordPress Eklentileri Nelerdir

WordPress’inizi daha kullanışlı bir hale getirebilmeniz için tasarlanan pek çok eklenti bulunmaktadır. Ücretli ya da ücretsiz WordPress eklentilerini kullanarak çok başarılı bloglar elde edebilirsiniz. Özellikle SEO sektörünün ne kadar hareketli olduğu göz önüne alınırsa bu eklentilerin de ne kadar önemli bir hale geldiği kolay bir şekilde anlaşılabilir. Şimdi bu eklentilerden ve bu eklentilerin ne gibi özellikler sağladığından kısaca söz edelim.

Öncelikle All in One SEO Pack eklentisinden söz edelim. Bu eklenti en çok indirilen eklenti özelliğine sahiptir ve oldukça fonksiyonel bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok WordPress sahibinin bu eklentiyi kullandığı bilinmektedir. İnternette All in One hakkında pek çok olumlu yorum yer almaktadır. Türkçe içerik bulmak için en iyi eklenti olduğunu söyleyebiliriz. Başka bir SEO eklentisi ise WordPress SEO by YOAST olarak karşımıza çıkıyor. WordPress’e hakim olan herkes YOAST’ı daha önce duymuştur ve ne kadar başarılı olduğu da bilinmektedir. Milyonlarca indirme sayısına sahip olan bu eklenti de çok işinize yarayacaktır.

Sayfanızdaki görsellerden hit almak isterseniz de SEO Friendly Images eklentisini denemenizi tavsiye ediyoruz. SEO konusunda da uzman olan bu eklenti ile tüm görsellere bir başlık ile birlikte etiket eklenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ayarlara sahip olan SEO Friendly Images hit almanızı sağlarken bir yandan da resimlerin etiketli olmasını böylece daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Özellikle çok fazla tık alan büyük sitelerde sıklıkla tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Ayrıca sürekli olarak güncelleme de almaktadır.

En gerekli WordPRess eklentilerinden biri olarak görülen WP Smush.it eklentisi de Yahoo ile ortak olarak çalışmakta ve resimlerinizin boyutlarını kalitesini etkilemeden düşürerek, sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Oldukça faydalı bir eklenti olan WP Smush.it ile blogunuzu çok daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Son olarak sizlere Google XML Sitemaps eklentisinden bahsedeceğiz. Sitemap, WordPress’e gelen son güncellemeler ile birlikte oldukça önemli bir yer kazanmıştır. Sitemap kullanmak istediğinizde tercih edebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri de Google XML Sitemaps olarak görülmektedir. Bu eklenti ile sitenizin arama motorlarının gözündedaha iyi bir yerde olmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.