Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

Counter-Strike Oynamak Uğruna Sokağa Çıkma Yasağını Delen 10 Kişiye 34 Bin TL Ceza

Koronavirüs salgınının Türkiye’de yayılmaya başladığı ve sokağa çıkma kısıtlamalarının hayata geçirildiği ilk günlerden bu yana idame eden “yasağı delme” çabaları, bir defa daha polis baskını ile sona erdi. Oyun oynamak uğruna sokağa çıkma yasağını delen 10 fert, idari para cezası ile karşı karşıya kaldı.

Aktarılan bilgilere gore bir internet kafenin kepenkleri kapalı şekilde hizmet vermeye devam ettiğinin ihbar edilmesi üzerine İstanbul emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Beyoğlu Güvenlik ofis Amirliği ekipleri, Beyoğlu kazasının İstiklal Mahallesi’ndeki bir web kafeye baskın düzenledi. Basın sırasında 10 kişi, sokağa çıkma yasağı olan saatlerde internet kafede Counter-Strike oynarken yakalandı.

Counter-Strike oynama uğruna sokağa çıkma yasağını delen 10 birey, “Umumi Hıfzıssıhha Kanununa karşıcılık” kabahatundan toplamda 34 bin 690 TL idari para cezasına çarptırıldı. Ek olarak oyun oynayan kişilere ceza kesilmesinin peşinden web kafe sahibi de cezai işlemler için emniyete gdolayıldü.

Sıhhat Bakanlığı tarafınca paylaşılan verilere nazaran gmeşhurk koronavirüs vaka sayısı 55 bin ila 60 bin seviyelerine ulaşmış durumda. Salgının Türkiye adına en sert dönemlerini geçirdiğimiz şu günlerde siz kıymetli takipçilerimizi hem kendi sağlığınız aynı zamanda genel halk sağlığı açısından COVID-19 tedbirlerine azami özenle uymaya davet ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.