Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

Aşı randevusu nerden alınır ALO 182 aşı randevusu alma numarası

Aşı randevusu alma işlemi aşı sırası gelen yurttaşların gündeminde. Kademeli gerçekleştirilmiş olan aşı takviminde aşı sırası yeni risk gruplara geliyor. Yarın yaş sınırı fark etmeksizin öğretmenler aşılanmaya başlayacak. Vatandaşlar soruyor; Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? İşte Aşı randevusu telefon numarası, e-Devlet ve MHRS monitörü

Aşı randevusu nasıl alınır:

Turkiye.Gov.Tr veya e devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arama bölümünden MHRS yazarak ulaşmak ve covid-19 aşısı için randevu almak mümkün. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

E-DEVLET GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Kişi, aşı yapılacak öncelikli grupta bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendiriliyor. Uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyor. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderiliyor.

MHRS aşı randevusu nasıl alınır:

MHRS Web’den randevu almak için; Daha daha önce üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” alternatifini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle arzu ettiğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, varsa kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Corona virüs aşısı randevusu için, sisteme giriş yapıldıktan sonra “Hastane randevusu al” seçeneği üzerinden “Genel Arama” ardından “Yeni tip corona virüs aşı” alternatifini tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Aşı randevu telefon numarası:

Kovid-19 aşısı olacak yurttaşlar, mobil uygulama ya da internetin beraberinde MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

Aşı randevusu iptal edilir mi:

Belirlenen tarih boyunca aşı randevusuna gidemeyecek olan yurttaşlar aşı randevusunu MHRS ve e-Nabız sistemi üzerinden iptal etme şansı var.

Hafta sonu mesai saatleri dışında aşı randevusu alınır mı: Sağlık Bakanlığı’nın Twitter hesabından aşı randevularıyla ilgili açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yeni tip corona virüs aşısını mesai saatleri dışında ve hafta sonu da tüm hastanelerden randevu alarak yaptırabilirsiniz. Aşı sıranızı kontrol etmek ve randevu almak için http://enabiz.Gov.Tr ile http://mhrs.Gov.Tr adreslerini ziyaret edebilir ya da uygulamalarını kullanabilirsiniz.” söylendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.