Ultimate magazine theme for WordPress.

REKLAM

1100 Tl Yardım Parası İçin Son Başvuru? Sosyal Yardım Parası Nasıl Alınır?

Corona sürecinin negatif etkilediği yurttaşlar, Aile ve toplumsal Güvenlik Bakanlığı tarafınca verilen 1100 TL yardım parası almak istiyor. 1100 TL yardım için e devlet ya da herhangi bir kuruluş üzerinden müracaat alınmayacak. Yardım parası ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye verilecek.

Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL toplumsal yardım ödemesi yapılacağı duyuruldu. Bakan Yanık, destek paketini Twitter hesabından duyurdu. Yanık, yaptığı paylaşımda “2 milyonun üzerinde haneye bin 100’er liralık nakdi destek sağlıyoruz. Tam kapanma döneminde 2 milyar liranın üzerinde toplumsal yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Salgının getirdiği bu zor günleri hep beraber aşacağız” dedi.

1100 TL YARDIM ÖDEMESİ NASIL ALINIR? BAŞVURU YAPILACAK MI?

Aile ve sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirtti. İhtiyaç sahibi kimselerin daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV tarafından tespit edilmiş kişiler arasından seçileceğini belirtti.

SONUÇ SORGULAMASI E DEVLET SAYFASINDA

Bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağını bildirdi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan aynı zamanda PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri Ramazan Bayramı’na kadar konutlarına teslim edilecek.

Bakan Yanık, Tam Kapanma sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığının “toplumsal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebileceğini hatırlattı. Öte taraftan Bakanlık, sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan öteki hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktaracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.